Depilacja laserowa – cena. Jak wygląda i ile kosztuje zabieg depilacji laserowej?

Atrakcyjny wygląd to coś, o co zabiega dziś bardzo wiele osób. Ludzie zadbani cieszą się zwykle większą sympatią i łatwiej im nawiązywać relacje niż tym, którzy nie przykładają większej wagi do swojej prezencji. Często chcemy wyglądać ładnie dla naszych najbliższych, ale robimy to przede wszystkim dla siebie. Pragniemy dobrze się czuć we własnej skórze. Dzięki temu jesteśmy bardziej pewni siebie.

Jednym ze sposobów dbania o swój wygląd jest usuwanie niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Dlatego też wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, poddaje się zabiegom depilacji laserowej. Laserowe usuwanie włosów zyskuje dziś coraz większą popularność.

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Depilacja laserowa to proces, który wykorzystuje światło lasera do zabijania komórek tworzących mieszki włosowe, co zapobiega wzrostowi nowych włosów. Celem zabiegu depilacji laserowej jest usunięcie niechcianego owłosienia na twarzy i ciele. Cały proces może wymagać kilku sesji, aby osiągnąć trwałe rezultaty. Liczba potrzebnych zabiegów będzie zależała od rodzaju skóry i leczonego obszaru.

Ogólnie rzecz biorąc, zabiegi laserowego usuwania włosów są bardziej skuteczne dla osób o jaśniejszej skórze i ciemnych włosach. Są one często mniej skuteczne w przypadku osób o ciemniejszej skórze lub jasnych, delikatniejszych włosach, ponieważ laser nie może wtedy wniknąć wystarczająco głęboko w skórę, aby dotrzeć do mieszka włosowego.

Zabieg depilacji laserowej można wykonywać na różnych częściach ciała, w zależności od potrzeb i życzenia klienta. Do najpopularniejszych zabiegów zaliczane są:

depilacja laserowa twarzy

depilacja laserowa nóg

depilacja laserowa bikini

Popularna jest też depilacja pach czy rąk (ramion i przedramion).

depilacja laserowa

Zabieg depilacji laserowej krok po kroku. Jak wygląda proces depilacji?

Pierwszym krokiem zabiegu depilacji laserowej jest konsultacja ze specjalistą, podczas której kosmetolog odpowiada na pytania oraz tłumaczy przebieg zabiegu. Pacjent wypełnia też krótką ankietę, dzięki czemu kosmetolog może dowiedzieć się, czy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do przeprowadzenia depilacji laserowej. W trakcie rozmowy mogą pojawić się pytania dotyczące zażywanych leków, a także poruszone mogą być kwestie potencjalnych chorób pacjenta. Wszystkie ewentualne przeciwwskazania muszą być wzięte pod uwagę.

Jeśli wszystko na tym etapie jest w porządku, można przejść do wykonania próby laserowej. Na małym fragmencie ciała kosmetolog emituje wiązkę lasera, żeby sprawdzić, jak reaguje skóra pacjenta. W przypadku braku wystąpienia negatywnych skutków można przechodzić do właściwego zabiegu depilacji laserowej.

Kosmetolog zabezpiecza wrażliwe punkty na ciele pacjenta, takie jak pieprzyki czy znamiona, a następnie przykłada do konkretnych miejsc głowicę lasera. Głowica generuje wiązki o konkretnej mocy, które podrażniają wrażliwe mieszki włosowe. Specjalista przesuwa głowicę wzdłuż wyznaczonych stref, aż zabieg będzie można uznać za zakończony. Warto nadmienić, że pełną skuteczność depilacji laserowej (skuteczne zniszczenie mieszków włosowych) osiągnąć można nie po jednej, a po kilku sesjach.

Czy depilacja laserowa boli?

Zabiegi laserowe są szybkie i stosunkowo bezbolesne. Podczas zabiegu może wystąpić pewien dyskomfort, ponieważ laser przechodzi nad skórą. Następnie przez kilka godzin skóra może być podrażniona, ale to szybko mija i nie ma trwałych skutków. U niektórych osób po zabiegu występuje lekkie zaczerwienienie lub obrzęk, ale objawy te ustępują zwykle dość szybko.

Dokładny poziom dyskomfortu zależy od tego, ile włosków jest poddawanych zabiegowi jednocześnie oraz od ich umiejscowienia na ciele (np. jak blisko znajdują się wrażliwe miejsca, takie jak oczy). Dla niektórych osób depilacja laserowa może być bardziej nieprzyjemna, dla innych praktycznie bezbolesna.

Kosmetolog powinien udzielić pacjentowi wskazówek, jak zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu, a także co robić potem, żeby pomóc skórze wrócić do normy. Po wykonanym zabiegu depilacji laserowej można schładzać skórę, smarować ją odpowiednimi preparatami (zalecane jest stosowanie kremów łagodzących) i uważać, żeby nie podrażniać wrażliwych miejsc.

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej? Laserowy zabieg usuwania owłosienia

Temat depilacji laserowej przewija się dość często wśród osób, które lubią dbać o swój wygląd. Wszystko dlatego, że efektywność zabiegu usuwania owłosienia jest wysoka i spełnia oczekiwania pacjentów. Ile jednak kosztuje depilacja laserowa? Ceny mogą się różnić w zależności od salonu i tego, jakie części ciała chcemy wydepilować – czy ma to być depilacja bikini, nóg czy twarzy itd. Wszystko zależy również od tego, czy chcemy zapłacić za jedną sesję, czy za kilka zabiegów z góry (pakiet).

Przykładowo cennik może prezentować się następująco (bez uwzględnienia możliwych promocji i zniżek):

  • depilacja bikini (linia bikini/bikini średnie/bikini głębokie/bikini brazylijskie) – 109–299 zł (zabieg); 349–790 zł (pakiet zabiegów);
  • twarz (pakiet) – 219 zł (zabieg); 790 zł (pakiet zabiegów);
  • nogi – 399 zł (zabieg); 1490 zł (pakiet zabiegów);
  • pachy – 109 zł (zabieg); 349 zł (pakiet zabiegów).

Oczywiście powinniśmy ustalić z kosmetologiem nasze oczekiwania. Nie musimy np. zamawiać depilacji laserowej całej twarzy – możemy zdecydować się usunąć nadmierne owłosienie tylko w obrębie baków i policzków. Podobnie wygląda sprawa innych części ciała.

Scroll to Top