Depilacja laserowa bikini Kraków – co warto wiedzieć o zabiegu depilacji laserowej bikini?

Depilacja laserowa bikini to zabieg polegający na usunięciu włosów z okolic bikini. Najczęściej wykonywany jest u kobiet, ale można go również wykonać u mężczyzn. Zabieg depilacji laserowej wykorzystuje laser do usuwania mieszków włosowych w tej okolicy. Procedura ta jest często wykonywana z powodów kosmetycznych, ale może być również wykonana z powodów medycznych.

Wykazano, że depilacja laserowa bikini jest skuteczna w zmniejszaniu przyszłego wzrostu włosów w obszarze, na którym jest wykonywana. Procedura jest zazwyczaj wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. To, ile serii zabiegów depilacji laserowej należy wykonać jest zależne od indywidualnego przypadku. Redukcja owłosienia okolic intymnych jest bardzo często wybieranym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej.

Depilacja bikini – dla kogo? Zabieg depilacji laserowej bikini Kraków

Laserowe usuwanie włosów działa najlepiej na osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach. Depilacja laserowa bikini to świetna opcja dla kobiet, które są zmęczone codziennym goleniem linii bikini. Może ona również pomóc kobietom z wrastającymi włoskami i zgrubieniami po goleniu.

Depilacja laserowa bikini – jak to działa?

Laserowe usuwanie włosów odbywa się przy użyciu urządzenia, które emituje wiązkę światła skierowaną na melaninę w mieszkach włosowych. Energia świetlna absorbowana przez melaninę powoduje ciepło i uszkodzenie otaczającej tkanki, co ostatecznie zabija mieszek włosowy. Procedura może być stosowana do usuwania niechcianych włosów z każdej części ciała, gdzie rosną włosy, w tym: twarzy, klatki piersiowej, pleców, nóg, ramion i linii bikini.

depilacja laserowa nóg

Depilacja laserowa okolic bikini Kraków – jak przebiega zabieg depilacji laserowej okolic bikini?

Każdemu klientowi proponujemy założenie jednorazowej bielizny do zabiegu na okolice intymne. Podczas zabiegu odsłaniamy tylko tę część skóry, która jest depilowana – nie całą na raz! Pomaga to nam zachować bezpieczeństwo podczas intymnej sesji pielęgnacyjnej, a także sprawia, że jest ona bardziej komfortowa (i mniej kłopotliwa).

Dbamy o komfort naszych klientów. Relacja, która powstaje między klientem a jego kosmetologiem jest bezcenna – może zwiększyć zadowolenie klienta, jak również zmniejszyć stres u osób, które nie czują się komfortowo, rozbierając się przed kimś obcym.

Zabieg depilacji laserowej bikini wykonywany jest przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny. Laserowa depilacja bikini pozwala na laserowe usuwanie owłosienia. Przed rozpoczęciem zabiegu na skórę nakłada się krem znieczulający, by zminimalizować uczucie dyskomfortu. Depilację laserową bikini przeprowadza się w miejscach, w których klientka chce pozbyć się niechcianego owłosienia:

bikini francuskie

pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia z pachwin do linii bielizny

bikini hollywood

polega na całkowitym usunięciu włosków z okolic intymnych

bikini brazylijskie

 polega na usunięciu włosków z linii pachwin oraz, jeśli jest to pożądane, paska między pośladkami

Po zabiegu depilacji laserowej bikini należy delikatnie obchodzić się ze skórą, np. unikać gorących kąpieli, by nie podrażnić naskórka. Lekkie zaczerwienienie i niewielki dyskomfort są naturalnymi objawami po depilacji laserowej i szybko mijają.

Depilacja bikini – jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej bikini?

Depilacja laserowa jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, ale istnieje kilka przeciwwskazań, o których należy wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi. Do najczęstszych przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej należą:

  • zaburzenia krwawienia: pacjent nie powinien poddawać się zabiegom laserowym, jeśli przyjmuje leki rozrzedzające krew lub ma zaburzenia krwawienia;
  • ciąża i karmienie piersią: zabiegi laserowe nie powinny być wykonywane u kobiet w ciąży, ponieważ mogą powodować komplikacje dla płodu;
  • infekcje: jeśli pacjent ma infekcję jakiegokolwiek rodzaju, nie powinien poddawać się zabiegom laserowym dopóki infekcja nie zostanie wyleczona. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy w leczeniu infekcji stosowane są antybiotyki;
  • znamiona i brodawki: zabiegi laserowe nie powinny być wykonywane na znamionach lub brodawkach, ponieważ ciepło lasera może spowodować ich większe zaognienie lub podrażnienie;
  • oparzenia słoneczne: nie należy poddawać się zabiegom laserowym bezpośrednio po oparzeniach słonecznych, ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu laserowym, a także zwiększyć ryzyko wystąpienia raka skóry w późniejszym okresie życia;
  • choroby nowotworowe: zabiegów laserowych nie należy wykonywać u pacjentów z chorobami nowotworowymi, ponieważ ciepło lasera może spowodować ich nasilenie lub podrażnienie. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy do leczenia infekcji stosowane są antybiotyki;
  • uczulenie: pacjenci uczuleni na niektóre leki lub substancje chemiczne nie powinni poddawać się zabiegom laserowym, ponieważ mogą być narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Depilacja laserowa miejsc intymnych – czy depilacja laserowa bikini boli?

Laserowe usuwanie włosów jest bezpieczne i skuteczne, ale nie jest totalnie bezbolesne. Większość ludzi opisuje to uczucie jako pstryknięcie gumki lub szybkie uszczypnięcie, które trwa tylko kilka sekund na jeden impuls energii dostarczanej przez urządzenie laserowe. Większość ludzi nie odczuwa bólu podczas zabiegu, jednak niektórzy mogą odczuwać łagodny dyskomfort lub uczucie pieczenia, które ustępuje po zakończeniu depilacji.

Depilacja laserowa bikini Kraków – jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej bikini?

Przed wykonaniem depilacji laserowej w tak wrażliwym miejscu, jakim są okolice intymne, należy koniecznie skonsultować się z dermatologiem. Dermatolog oceni, czy pacjent nadaje się do leczenia na podstawie rodzaju skóry i włosów, a także wszelkich innych warunków zdrowotnych.

Osoby, które rozważają laserowe usuwanie włosów, powinny unikać opalania przez co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Ponadto należy zaprzestać stosowania chemicznych środków złuszczających i kremów depilujących w miejscach intymnych. Nie należy stosować metod depilacji woskiem lub pastą cukrową na obszarze, który planujemy poddać terapii laserowej. Najlepiej unikać stosowania maści zawierających retinol lub witaminę A, kosmetyków o wysokiej kwasowości oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych stosowanych miejscowo na obszarach skóry, które będą poddawane depilacji.

Scroll to Top